Loading...
تیونینگ باکس خودرو – Car tuning box۱۳۹۷-۹-۱۲ ۰۸:۳۸:۵۴ +۰۰:۰۰

تیونینگ باکس خودرو – Car tuning box

دنیای پر رمز و راز هیجان سرعت را میتوان با نصب یک جعبه الکترونیکی روی خودرو لمس و تجربه نمود.
فرامین ارسالی از واحد ECU در حالت عادی پاسخگوی هیجانات نبوده و صرفاً یک تجربه معمولی از رانندگی را ایجاد می نماید.

 تیونینگ باکس خودرو  چیست؟

یکی از روش های متداول تقویت موتور خودرو جهت افزایش توان موتور که شامل افزایش اسب بخار و گشتاور خودرو می باشد، اضافه کردن یونیت یا کیت در مسیر سنسور های موتور و بعد از ECU خودرو می باشد، در نهایت منجر به قدرت بیشتر موتور میگردد.

این جعبه الکترونیکی یک قطعه جانبی است که به ECU یا همان کامپیوتر اتومبیل متصل می‌شود بصورت کاملا منعطف و بدون تغییر در برنامه اصلی ECU در واقع راهکار منحصر بفردی برای موتورهای توربو بوده و باعث بهینه سازی نیروی خروجی موتور میشود که توسط آن میتوان قدرت و سرعت را مطابق میل و اراده شما تنظیم و حس برتری جویی را تجربه نمود.

شرکت Blue Spark انگلستان از پیشگامان و پیشکسوتان طراحی و ارائه این محصول در جهان می باشد.

تیونینگ باکس بلو اسپارک چگونه کار می کند؟

تیونینگ باکس بلو اسپارک در واقع با تغییر دادن پارامتر‌های اندازه‌گیری ECU خودرو، باعث بالا رفتن راندمان پیشرانه می‌شود. همانطور که می‌دانید کامپیوتر یا ECU اتومبیل‌ها، شاخصه‌های زیادی را در خودرو مورد بررسی قرار می‌دهد که بسیاری از آن‌ها با توان خروجی خودرو مرتبط هستند،
ای سی یو (ECU) بکار رفته در هر خودرو بر اساس تعاریف از پیش تعیین شده عمل می‌کند و وظیفه دارد استاندارد‌های نهادینه شده در پلتفرم خود را پیاده‌سازی کند.
پس از نصب فیزیکی بلو اسپارک تینونینگ باکس در مسیر فرامین ECU ، معیار‌ها و پارامتر‌های جدیدی را جایگزین تعاریف از پیش تعیین شده ECU خودرو‌ها می‌کند و موجب تغییرات ویژه در کنترل نهایی خودرو ، در بارهای مختلف وارد شده و شرایط مختلف رانندگی می گردد.

تیونینگ باکس بلو اسپارک از چه طریق قدرت موتور خودرو را افزایش می‌دهد؟

ECU بکار رفته در خودرو‌ها، با بهره‌گیری از سنسور‌ها و عملگر های مختلفی، پارامتر های بسیاری را در خودرو تنظیم می‌کند، این سنسور‌ها، سنسور فشار داخل مانيفولد يا MAP  و سنسور فشار بوست توربو Boost Pressure Sensor می‌باشد، که این یونیت با استفاده از این 2 سنسور تغییرات لازمه را جهت افزایش توان خروجی خودرو اعمال می کند.

دنیای پر رمز و راز هیجان سرعت را میتوان با نصب یک جعبه الکترونیکی روی خودرو لمس و تجربه نمود.

شرکت آرکاموتور بعنوان نماینده شرکت بلواسپارک درانگلستان تمامی فایل های یونیت های تیونیگ باکس خودرو ها را برای شرایط آب و هوایی و همچنین نوع بنزین و درجه اکتان در ایران مجری این تکنولوژی ارزشمند به هموطنان گرامی ارایه می دهد که بتواند بهترین بازدهی را از موتور خودرو با شرایط اقلیمی موجود در ایران پیاده سازی کند.
با ما به دنیای بینهایت قدم بگذارید …

تماس با آرکا موتور

آرکا موتور نماینده شرکتهای مطرح دنیا