Loading...
فیلتر اسپرت – Sport Filter۱۳۹۷-۹-۱۲ ۰۸:۴۷:۲۷ +۰۰:۰۰

فیلتر اسپرت چیست؟ – Filter Sport

عوامل بسیاری در کارکرد بهتر موتور تاثیر گذار می باشند .
یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل میزان و کیفیت هوای ورودی به موتور می باشد زیرا یکی از سه عامل اجتناب ناپذیر عمل احتراق ، اکسیژن می باشد.
عموماً فیلترهای هوای نصب شده روی خودروها بر اساس شرایط عادی رانندگی طراحی شده که میتوان با اصلاح ساختار آن این نقیصه را جبران نمود.
همچنین صدای حاصل از ورود هوا به داخل موتور با در نظر گرفتن استانداردهای صوتی کشورهای مختلف تنظیم و طراحی گردیده است ولیکن نیاز به اصلاح دارد.

چرا از فیلترهای اسپرت استفاده کنیم؟ Filter Sport

با استفاده از یک فیلتر هوای اسپرت ایده آل و صاحب نام که بعنوان اولين قدم در تيونينگ در همه جاي دنيا محسوب مي شود، قادر خواهید بود که میزان و کیفیت هوای ورودی به موتور را اصلاح و با صدای گوش نواز ایجاد شده هیجان و لذت رانندگی با خودروی خود را حس کنید.
استفاده از این فیلترها کاملا مقرون به صرفه می باشد زیرا با توجه به ساختار طراحی حرفه ای ، میتوان آن را در پیمایشهای مختلف شستشو داد و مجدداً استفاده نمود. ( البته با مواد مخصوص ارايه شده توسط شرکت سازنده)
دليل اينکه چرا اين فيلتر ها باعث افزايش قدرت مي شوند اين است که اين فيلتر ها جريان هوا را بهتر و بيشتر و در
برخي از انواع آن ها خنک تر و همچنين در برخي مارک ها با تصفيه يا فيلترينگ بهتري عبور مي دهند.

فیلتر اسپرت چگونه کار می کند؟

جنس اين فيلتر ها معمولا از چند لايه cotton همراه با روغن محافظي براي تصفيه هوا و محافظت از کتان فيلتر است ( که اين روغن براي هر برند فيلتر فرمول مخصوصي دارد و بايد بعد از هر بار شستشوي فيلتر توسط محلول مخصوص روي فيلتر پاشيده شود و ترکيب اين روغن براي موتور و سنسور هاي مربوطه هيچ ضرري ندارد) و يک توري فلزي ظريف (معمولا از جنس آلمينيوم) نيز روي فيلتر کشيده شده است،

فیلتر های اسپرت مجاری بهتری را برای ورودی هوا به داخل موتور دارند، که دلیل اصلی این موضوع به دلیل استفاده از الیاف با جنس کتان بجای فیلتر های کاغذی فابریک خودرو، و برای جلوگیری از ورود ذرات ریز و درشت به داخل موتور این فیلتر ها آغشته به روغن های مخصوصی می باشند که در لایه های مختلف فیلتر وجود دارند، که در نهایت این 2 مورد باعت افزایش حجم ورودی هوا به داخل موتور می شود و در نهایت افزایش اسب بخار و گشتاور را در موتور خودرو ایجاد می کنند.

آیا این فیلتر ها به موتور آسیب می رساند؟

خیر، این فیلتر تنها تنفس هوای موتور را بهتر می کنند و به علت استفاده از روغن های مخصوص و فیلترینگ مناسب ذرات بسیار ریز هم از این فیلتر ها همانند فیلتر های فابریک نمی گذرند
لذت وصف ناپذیر قدرت موتور در کنار صدای اسپرت ، خودروی شما را متفاوت از دیگران نموده و حس برتری فوق العاده به شما اهدا می نماید.

آرکا موتور چگونه به شما کمک می کند؟

شرکت آرکا موتور نماینده شرکت BMC Air Filter ، ارائه و نصب فیلترهای اسپورت را برای شما به ارمغان آورده و خودروی شما را به یک خودروی پر قدرت تبدیل می نماید.

دنیای پر رمز و راز هیجان سرعت را میتوان با نصب یک فیلتر اسپورت روی خودرو لمس و تجربه نمود.

تماس با آرکا موتور

آرکا موتور نماینده شرکتهای مطرح دنیا